Časopis Heuréka

Objevte neobjevené! Heuréka - 2. NEJlepší český středoškolský časopis!

Statistika

TOPlist

Novinky

Novinky a Události

Jeden velký konec, jiný velký začátek a k tomu OBŘÍ mezinárodní ÚSPĚCH!!!

Dámy a pánové, nemožné se stalo skutečností… Školní časopis Heuréka impozantně navázal na veleúspěšný předešlý školní rok. Zástupci Heuréky (jmenovitě Ondra Bendl, Lukáš Fára, Jirka Kodym pod doprovodem dlouholetého podporovatele časopisu, Stanislava Bendla) se dnes vydali do Brna na tradiční soutěž o NEJ časopis. A přese všechna úskalí se nám povedl vskutku husarský kousek. HEURÉKA VYHRÁLA DVĚ ZE TŘÍ NEJPREZTIŽNĚJŠÍCH KATEGORIÍ V KONKURENCI 120 ČASOPISŮ Z ČESKÉ I SLOVENSKÉ REPUBLIKY!!!

Ale začněme hezky od začátku. Před třemi jsem přebral Heuréku v lehce zbídačeném stavu. Prodejnost mizivá, neshody v redakci i s vedením školy, nejasná vize budoucnosti… Připravovat Heuréku pro Vás mě strašně bavilo a nikdy bych to nedokázal bez týmu super talentovaných lidí, který se mi podařilo sestavit. Tímto chci jmenovitě věnovat velký dík tátovi za jeho rady a podporu. Avšak gigantický dík patří mému kamarádovi, spolužákovi a kolegovi, Vašku Bochovi z oktávy, bez nějž by Heuréka nikdy nebyla taková, jaká jest…

Naši první sezónu jsme se Vaškem trošku trápili, hledali funkční styl a jasnou koncepci. Ale vytrvali jsme, ač nás spousta redaktorů opustila. Po drahném čase jsme se ale spoustu věcí naučili, vymysleli jsme kvantum novinek a inspirovali jsme se na prvním ročníku soutěže u naší konkurence. Dobře jsme udělali, protože v naší druhé sezóně jsme již v Brně získali stříbrnou pozici, podařilo se přitáhnout nové redaktory. Heuréka se pozitivně zapsala do podvědomí spolužáků i učitelů, kromě výše jmenovaného Stanislava Bendla nás ještě viditelně podporují profesorky Knapová a Kerhartová, za což jim děkujeme… V průběhu třetí sezóny jsme Heuréce ušili nový, modernější a koncepčně vymazlenější kabátek, redaktoři začali poctivě psát, dařilo se připravovat originální věci a nové rubriky. Prostě nastal všeobecný pokrok, rozvoj a posun kupředu.

A naše, chvílemi vskutku obtížná, náročná a stresující práce, byla oceněna! Dne 27. 11. 2009 jsme se potřetí vydali do moravské metropole, abychom hájili barvy našich škol a především reprezentovali hodiny naší práce a snahy. Zde se konalo samotné finále, kam byly pozvány nejlepší časopisy ze 120 zúčastněných časopisů. Soutěž dostala mezinárodní rozměr, protože v naší středoškolské kategorii soutěžil i nejlepší středoškolský slovenský časopis Ťahák.

Soutěžní zápolení bylo započatou cenou pro NEJ český středoškolský časopis, ve kterém finalisty hodnotili sami reprezentanti oněch časopisů. Každý časopis dal jeden hlas konkurenčnímu časopisu. Můžeme to přirovnat k vyhlášení nejlepšího hráče NHL samotnými hokejisty. Heuréka již od počátku získávala hlasy a nakonec se dělila o první místo s jiným časopisem. Tedy přišel na řadu rozstřel, ve kterém Heuréka zvítězila a stala se tak NEJLEPŠÍM ČASOPISEM ČESKÉ REPUBLIKY dle samotných šéfredaktorů a redaktorů všech zúčastněných středoškolských časopisů, které se dostaly do finále soutěže. Následovalo vyhlašování cen udílených na základě hlasování poroty. I tady Heuréka zabodovala. Získali jsme ocenění pro časopis s nejlepším obsahem a nejzajímavějšími tematickými stranami.

Co z toho všeho vyplývá? Z podceňovaného outsidera se stala zářivá hvězda, která drží úroveň na špičce České republiky již dva roky po sobě! Máte na škole obsahově nejkvalitnější a podle mladých českých i slovenských kolegů novinárů nejlepší časopis v České republice. Vskutku zasloužený dík patří celé redakci a také Vám, čtenářům, podporovatelům a fanouškům…

V tuto pro Heurékou památeční chvíli již naprosto oficiálně oznamuji svůj konec na postu šéfredaktora časopisu. Blíží se maturita, je spousta starostí, málo času a hlavně nadešel čas pro „generační výměnu“ a předání kormidla mladším, perspektivním, nadějným, schopným novinářům. Tímto oficiálně představuji nového šéfredaktora, Lukáše Fáru z 2.G a jeho kolegu, spolužáka Jirku Kodyma… Přeju jim hodně štěstí, aktivních redaktorů, super článků a co nejméně jakýchkoliv problémů….

A nezapomeňte, že za chvíli vychází třetí letošní číslo časopisu Heuréka!

Díky za vaši přízeň,

Ondra Bendl, ex šéfredaktor…

Žádné komentáře
 
Časopis studentů (a profesorstva) Gymnázia a SOŠPg v Nové Pace... -> Časopis Heuréka byl vyhlášen druhým NEJLEPŠÍM českým středoškolským časopisem! <-